Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO SEiRP W JELENIEJ GÓRZE    /     Festyn w "Dwójce"    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Festyn w "Dwójce"

RODZINNY  FESTYN  W  DWÓJCE

            Doceniając wagę i znaczenie czynnego uczestniczenia naszego Stowarzyszenia w życiu społecznym i publicznym lokalnej społeczności m.in. w zakresie promocji  naszej organizacji jak i również w zakresie popularyzacji idei przez nią głoszonych, zarząd wojewódzki wraz z Zarządem Koła nr 1 SEiRP w Jeleniej Górze, współuczestniczyły w organizacji imprezy, w ramach obchodzonego w czerwcu Międzynarodowego Dnia Dziecka, pod nazwą „Rodzinny festyn w „Dwójce”.

            Na potrzeby tej imprezy oba zarządy zakupiły rower górski, który jak się okazało, stał się główną nagrodą loterii fantowej. Z uwagi na liczne nagrody jakie można było wylosować, a zwłaszcza wspomniany rower, loteria cieszyła się  ogromnym powodzeniem o czym świadczy fakt sprzedaży ok. tysiąca losów.

            Szczęśliwą właścicielką, pięknego biało – niebieskiego roweru górskiego została Lena z 1B SP Nr 2 w Jeleniej Górze, jej radości nie było końca. Być może  wyrośnie z niej kolejna mistrzyni w kolarstwie górskim na miarę Mai Włoszczowskiej.

Należy dodać, że w imprezie tej, obok przedstawicieli  oświaty i lokalnych  władz samorządowych uczestniczyli przedstawiciele innych organizacji służb mundurowych i instytucji  takich jak; policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Z uwagi na bogaty repertuar imprezy, a w tym występy  szkolnego chóru, pokazy taneczne oraz zawody sportowe  w różnych dyscyplinach, od mini tenisa do wspinaczki skałkowej, impreza zaciekawiła liczną rzeszę mieszkańców Jeleniej  Góry, nie wspominając o dużej liczbie rodziców i opiekunów dzieci.

            Dużym zainteresowaniem  cieszyła się również akcja oznakowania rowerów zorganizowana  przez  Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, a także pokaz sprzętu policyjnego oraz tresura psów ratowniczych zademonstrowana przez ratowników GOPR-u.

            Uczestnicząc w tej imprezie uzyskaliśmy szereg wyrazów uznania i podziękowania ze strony dyrekcji szkoły, rodziców dzieci, władz lokalnych, a w szczególności lokalnej społeczności, co znalazło odbicie także w lokalnych mediach.

Zdjęcia i tekst:

Henryk Grotkiewicz

   

Projekt i wykonanie: InforpolNET