Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Z.O.W.    /     Plenum 2019    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Plenum 2019

W dniach 13-14 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Wczasowym "Krucze Skały" w Karpaczu odbyło się plenarne posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze.W posiedzeniu poza członkami Zarządu oraz przedstawicielami Kół, udział wzięli: Mieczysław Walczyk, Robert Husak i Władysław Skowroński - przedstawiciele NSZZP we Wrocławiu.

W pierwszej części posiedzenia uhonorowano osoby zasłużone w działalności na rzecz Stowarzyszenia. Uchwałą Zarządu Głównego SEiRP w Warszawie odznakę " Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" przeznano Kol. Edwardowi Grubie, Zofii Jońskiej, Leokadii Kaczmarek, Janowi Okolicie i Stanisławowi Woźniak.

Odznakę "Za zasługi dla SEiRP wraz z dyplomami otrzymali: Grzegorz Joński, Jerzy Sołtkowski, Zbigniew Słubicki. Prezes Oddziału Wojewódzkiego  - Henryk Grotkiewicz decyzją Zarządu Głównego NSZZP - otrzymał Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl.I - za zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.

W części roboczej posiedzenia prezes ZOW - Henryk Grotkiewicz, przedstawił informację o pracy Zarządu za okres od ostatniego posiedzenia. Wysłuchano sprawozdań Komisji Rewizyjnej oraz skarbnika ZOW.

Ważnym punktem było przedstawienie projektu planu pracy na II półrocze 2019 z podziałem na zadania statutowe wynikające z zaleceń ZG, socjalno-bytowe i organizacyjne.

W tej części spotkania, w poruszanych powyżej kwestiach i bieżących sprawach dot. zbliżających sie wyborów, zorganizowanego na dzień 18.04. br spotkania z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej w sprawie ustawy represyjnej - trwała długa dyskusja, której efektem było nakreślenie kierunków działań na najbliższy okres.

W przerwie obrad, uczestnicy mieli okazję zwiedzić kompleks podziemnych tuneli w Jeleniej Górze ,  z czasów II wojny światowej. Obrady zakończono kolacją w czasie której długo dyskutowano o sprawach bieżących i problemach emerytów i rencistów.

tekst: Adam Różycki

zdjęcia: Jolanta Betlejewska

         
 
         
 
         
 
         
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET