Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO SEiRP W LUBANIU    /     Wycieczka do Frydlandu 2019    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka do Frydlandu 2019

WYCIECZKA  DO   FRYDLANDU
 

 

W ramach integracji lubańscy emerytowani Policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz nauczyciele Seniorzy, odbyli 28 września 2019 roku ciekawą wycieczkę do pobliskiego Frydlantu.

Celem wycieczki był gotycki zamek, przebudowany w okresie renesansu, położony tuż przy granicy z Polską.

Ciekawą historię tego neorenesansowego obiektu opowiedział polski przewodnik Marcin.
Wycieczka przypadła na Dzień Świętego Wacława króla i patrona Czech. W zamku zostaliśmy poczęstowani ciekawą ich narodową  potrawą – fasolą w sosie z powidłami.
 Po zwiedzeniu zamku i wysłuchaniu jego ciekawej historii wycieczka udała się do Czerwonej  Wody, gdzie w Ośrodku Agroturystycznym “Jagoda” odbyła się wielka, integracyjna biesiada, podsumowująca  LATO 2019.
Przy doborowej muzyce i wyśmienitych potrawach zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Było to już kolejne spotkanie tych trzech zaprzyjaźnionych grup społecznych, które wspólnie organizują wyjazdy, bawią się i są przykładem na to, że życie na emeryturze może być aktywne, atrakcyjne i ciekawe.
 
 
 Tekst:  Michał Smyczek
   
Praga 2021
więcej

Projekt i wykonanie: InforpolNET