Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁO JELENIA GÓRA    /     KOMUNIKATY , ZAWIADOMIENIA, ŻYCZENIA    /     Wycieczka do Czech i Niemiec - 15-17 wrzesień 2023    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka do Czech i Niemiec - 15-17 wrzesień 2023

KARLOWE WARY - NORYMBERGA – RATYZBONA

15,16,17 wrzesień 2023  ( piątek,sobota,niedziela)

PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd z Jeleniej Góry do Norymbergi o godz. 6.00.
Na trasie przystanek w Karlovych Warach, które są klejnotem wśród uzdrowisk, na leczenie przyjeżdżały tu najznakomitsze osobistości świata artystycznego i towarzyskiego Europy. Uzdrowisko jest dziś drugim najczęściej odwiedzanym miastem w Republice Czeskiej. Spacer po uzdrowisku, zobaczymy tu  m.in.:  budynek Teatru Miejskiego, Carskie Łaźnie, kościół pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny i Muzeum Becherovki. Pobyt zostanie urozmaicony wjazdem kolejką linową na wieżę widokową Diana, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto.
Obiadokolacja.
Przejazd do Norymbergi na nocleg.
2 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie miasta:
spacer po mieście w trakcie którego zobaczymy m.in.: Kaiserburg – monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, zespół zabytkoweJ zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera i Dom Tucherów, czas wolny na imponującym Starym Rynku, następnie wizyta pod Pałacem Sprawiedliwości, gdzie odbył się słynny proces norymberski nazistowskich zbrodniarzy wojennych, wjazd na Wieżę Telewizyjną, z której rozciąga się ładny widok na całe miasto. Pobyt w Norymberdze to także wycieczka kulinarna po  frankońskich specjalnościach, która zaprasza na kiełbaski, rotbier (czerwone piwo) i lebkuchen (pierniki).
Obiadokolacja
Nocleg.
3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Ratyzbony (Regensburga), po drodze przepłyniemy przez współczesny cud techniki, kanał Men-Dunaj.  Przyjazd do Ratyzbony. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Niemiec, wpisanego na listę UNESCO, w programie m.in: gotycka katedra z XIII w, kamienny most, stara kaplica z rokokowymi wnętrzami, Porta Praetoria - rzymska wieża obserwacyjna, Haidplatz - plac z wieloma pięknymi kamienicami mieszczan, m.in. Haus zum Goldenen Kreuz., zamek Thurn und Taxis, Kaplica romańska św. Jerzego i św. Afry.
 Wyjazd do Kraju w godzinach popołudniowych, przyjazd do Jeleniej Góry ok. północy.

Cena : 950 zawiera : TFG, TFP – 20 zł/os. Razem: 970,- zł
- Przejazd autokarem / wc, cafe bar, DVD, klimatyzacja / ;
- Opiekę pilota-przewodnika;
-  2 noclegi, pokoje 2,3 os. z łazienkami  
- 2 śniadania;
- 2 obiadokolacje ( późne obiady)
- Ubezpieczenie NNW + KL

Przedpłata w wysokości 350 PLN - do końca czerwca br.
Cena nie zawiera:
Koszty związane z realizacją programu (Bilety wstępu, Przewodnicy Miejscy)- 48 Euro
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cenę wycieczki policzono dla 44 os.


Projekt i wykonanie: InforpolNET