Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO SEiRP W JELENIEJ GÓRZE    /     Walne Zebranie Koła    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Walne Zebranie Koła

Walne zebranie Koła.

 

Miłą niespodziankę sprawił Zarząd Koła Nr 1 w Jeleniej Górze  swoim koleżankom, witając je na walnym zebraniu koła w dniu 6 marca 2015r  kwiatami i słodyczami, a miało to związek ze zbliżającym się Świętem Kobiet.

            Witając wszystkich członków, na wstępie prezes Koła Leon Grzonkowski, zapoznał zebranych z treścią laurki związanej z obchodami  Międzynarodowego Dnia Kobiet, a otrzymanej od Prezesa ZW SEiRP we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze Henryka Grotkiewicza, który przekazał w niej wszystkim członkiniom Stowarzyszenia na Dolnym Śląsku, sere4deczne życzenia m.in.; …dni pełnych radości i uśmiechu oraz satysfakcji z pracy społecznej na rzecz  naszego emeryckiego środowiska.

            Kolejnym miłym akcentem tego zebrania, było uroczyste wręczenie fotokopii, w pomniejszeniu, tablicy ściennej upamiętniającej dzień i okoliczności powołania pierwszego koła Stowarzyszenia, które wówczas nosiło nazwę Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów RSW RP w Jeleniej Górze”, inicjatorom i wykonawcom tej tablicy, a także współzałożycielom tego koła, a to: Kolegom Januszowi Cyrowi, Stanisławowi Bryndze, Mieczysławowi Zającowi i Wacławowi Zarachowi. Szkoda tylko, że stan zdrowia, uniemożliwił niektórym z wyróżnionych uczestniczenie w tym uroczystym wydarzeniu.

Na sporządzonej tablicy umieszczono m.in. zdjęcie inicjatorów i współzałożycieli koła, kserokopie listy uczestników tego pierwszego zebrania, protokołu z zebrania, wykazu imiennego wybranych władz koła oraz zestawienie celów i zadań przyświecających powołanej do życia na Ziemi Jeleniogórskiej organizacji.

Okazją do wykonania tej tablicy była 17-ta rocznica utworzenia tego koła, pierwszego koła Stowarzyszenia na terenie Dolnego Śląska. Należy nadmienić, że powołane koło liczyło  30 członków, aktualnie jest to najliczebniejsze koło na terenie woj. dolnośląskiego i liczy ponad 260 członków.

W dalszej części zebrania jego uczestnicy wysłuchali sprawozdań skarbnika i przewodniczącego  komisji rewizyjnej koła, udzielając zarządowi absolutorium za 2014 rok jego działalności.

            Następnie prezes Koła Leon Grzonkowski przedstawił stan przygotowań organizacyjnych do planowanego w miesiącu maju wyjazdu członków koła na  wczasy  wypoczynkowo-rehabilitacyjne do Mrzeżyna

fot.1   
Zebranie sprawozdawcze w Kole jeleniogórskim

Zarząd Koła jeleniogórskiego rozliczył się ze swojej działalności za 2015 rok.

więcej

Projekt i wykonanie: InforpolNET