Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO W LUBANIU    /     Wycieczka do Frydlandu 2019    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka do Frydlandu 2019

WYCIECZKA DO FRYDLANDU 

W ramach integracji, lubańscy policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz nauczyciele seniorzy, odbyli 28 września 2019 roku ciekawą wycieczkę do pobliskiego Frydlandu. Celem wycieczki był gotycki zamek, przebudowany w okresie renesansu, położony tuż przy granicy z Polską.

Ciekawą historię tego neorenesansowego  obiektu opowiedział polski przewodnik - Marcin. Wycieczka przypadła  na dzień Świętego Wacława, króla i patrona Czech. W zamku zostaliśmy poczęstowani ciekawą narodową potrawą - fasolą w sosie z powidłami.

Po zwiedzeniu zamku i wysłuchaniu jego ciekawej historii udaliśmy się do Czerwonej Wody, gdzie w Ośrodku Agroturystycznym "Jagoda" odbyła się integracyjna biesiada, podsumowująca Lato 2019. Przy doborowej muzyce i wyśmienitych potrawach zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Było to już kolejne spotkanie tych trzech zaprzyjaźnionych grup społecznych, które wspólnie organizują wyjazdy, bawią się i są przykładem na to, że życie na emeryturze może być aktywne, atrakcyjne i ciekawe.

tekst i foto.

Michał Smyczek

   

Projekt i wykonanie: InforpolNET