Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Z.O.W.    /     MISTRZOSTWA STRZELECKIE    /     Zawody Strzeleckie Wałbrzych 2018    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Zawody Strzeleckie Wałbrzych 2018

VII Mistrzostwa Strzeleckie Emerytów i Rencistów Policyjnych

woj. dolnośląskiego

W dniu 1 września 2018 roku na strzelnicy Fundacji "Przetrwanie" w Wałbrzychu, odbyły się VII Mistrzostwa Strzeleckie Emerytów i Rencistów Policyjnych woj.dolnośląskiego. Organizatorem tegorocznych mistrzostw był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego przy współudziale  Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze oraz  Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Wałbrzychu.

W zawodach wzięło udział łącznie 14 trzyosobowych drużyn reprezentujących wszystkie zarządy terenowe emerytów i rencistów NSZZ P oraz 5 Kół Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

        Zawodnicy rywalizowali zarówno w klasyfikacji indywidualnej  jak i drużynowej, strzelając  z dwóch rodzajów broni: z pistoletu oraz karabinku sportowego. Wyłoniono także najlepiej strzelającą kobietę.

W każdej konkurencji, za I, II, III miejsce, z rąk wiceprzewodniczących ZW NSZZ P woj. dolnośląskiego Mieczysława Walczyka, Romana Buczkowskiego, Sławomira Stodolnego, Roberta Hamudy, Ryszarda Kusza i Prezesa ZW SEiRP - Henryka Grotkiewicza, zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i medale.

W klasyfikacji łącznej bezkonkurencyjna okazała się drużyna Koła  SEiRP w Oławie, w składzie: Jan Okolita, Edward Szymański i Stanisław Woźniak.

Drugie miejsce zajęła drużyna ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie, w składzie: Jarosław Kolano, Dariusz Gadawski i Andrzej Marciniak.

Trzecie miejsce przypadło drużynie Koła SEiRP w Lubaniu w składzie: Roman Paluszkiewicz, Józef Wójcik i Zbigniew Żółtak.

W łącznej klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Henryk Mroczkowski z Koła SEiRP w Jeleniej Górze, drugie miejsce - Elżbieta Wolniak Gonera z ZT EiR NSZZP w Wałbrzychu, trzecie miejsce zajął kolega Jan Okolita z Koła SEiRP w Oławie.

Najlepiej strzelającą kobietą okazała się kol. Elżbieta Wolniak-Gonera z ZT EiR NSZZ P z Wałbrzycha, drugie miejsce zajęła kol. Jolanta Siarkiewicz z Koła SEiRP w Jeleniej Górze,na trzecim miejscu uplasowała się kol. Renata Smagoń z ZT EiR NSZZ P  z KWP we Wrocławiu.

            W strzelaniu z pistoletu najlepsza okazała się drużyna ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie, przed drużynami ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu i koła SEiRP w Lubaniu.

            W strzelaniu z karabinka sportowego najlepsza była drużyna z Koła SEiRP w Oławie przed drużynami ZT EiR NSZZ P OP we Wrocławiu i Koła SEiRP w Jeleniej Górze.

Indywidualnie w strzelaniu z pistoletu I miejsce zajął Jarosław Kolano z ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie, II miejsce - Henryk Mroczkowski z Koła SEiRP w Jeleniej Górze a III miejsce przypadło Elżbiecie Wolniak- Gonera z ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu.

Indywidualnie w strzelaniu z karabinka sportowego, I miejsce zajął Piotr Zubrzycki z ZT EiR NSZZ P w Legnicy, II miejsce - Henryk Mroczkowski z Koła SEiRP w Jeleniej Górze, III miejsce - Edward Szymański z Koła SEiRP w Oławie.

        Po zakończeniu zawodów wiceprzewodniczący ZW NSZZ P - Mieczysław Walczyk, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, a współorganizatorzy zawodów Prezes Fundacji "Przetrwanie" - Paweł Grobelny, Prezes ZW SEiRP - Henryk Grotkiewicz i ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu otrzymali pamiątkowe tabliczki.

Impreza, pomimo ulewnego deszczu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zmagania uczestników obserwowało kilkadziesiąt osób.

Po zakończeniu części sportowej odbyła się biesiada, w trakcie której serwowano m.in. pyszną kiełbasę,kaszankę, bigos i pieczony karczek.

Całość imprezy zorganizowano w sposób profesjonalny, za co należą się wielkie podziękowania wszystkim uczestnikom i organizatorom.

Do zobaczenia za rok.

 Tekst i zdjęcia

Mieczysław Walczyk

 

         
 
   

Projekt i wykonanie: InforpolNET