Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Z.O.W.    /     MISTRZOSTWA STRZELECKIE    /     Zawody Strzeleckie 2016    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Zawody Strzeleckie 2016

Zawody w strzelaniu -  w woj.dolnośląskim

       W dniu  27 sierpnia 2016r  na strzelnicy Fundacji „Przetrwanie” w Wałbrzychu odbyły się V Mistrzostwa  Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego Organizatorem tegorocznych mistrzostw był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów I Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze oraz Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów  w Wałbrzychu.

Naczelnym założeniem zorganizowanych zawodów, obok aspektów sportowych, było dalsze integrowanie środowisk emerytów i rencistów policyjnych  woj.. dolnośląskiego, a zrzeszonych w różnych organizacjach społeczno-zawodowych.

       W zawodach wzięło łącznie  11 trzyosobowych drużyn  reprezentujących wszystkie zarządy terenowe emerytów i rencistów NSZZ P oraz 3 koła Stowarzyszeni Emerytów i Rencistów Policyjnych.

                   Zawodnicy rywalizowali zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, strzelając z dwóch rodzajów broni: z pistoletu oraz karabinku sportowego. Wyłoniono także najlepiej strzelającą kobietę.

       W każdej konkurencji za I, II, III miejsce, z rąk wiceprzewodniczącego ZW NSZZ P woj.dolnośląskiego Mieczysława Walczyka i Prezesa ZW SEIRP we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze Henryka Grotkiewicza, zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i medale, a także symboliczne nagrody rzeczowe.

       W klasyfikacji łącznej bezkonkurencyjna okazała się drużyna koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jeleniej Górze, w składzie Maciejczuk Andrzej, Henryk Mroczkowski i Stanisław Stolc.

Drugie miejsce zajęła drużyna ZT EiR NSZZ P w Świdnicy, w składzie Zbigniew Szczepański, Kazimierz Pławecki, Stanisław Dybisz.

Trzecie miejsce drużyna  ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu w składzie Elżbieta Wolniak-Gonera, Mieczysław Duchnowski, Mirosław Makowski.

W łącznej klasyfikacji indywidualnej dwa pierwsze miejsca zajęli koledzy z koła nr 1 SEiRP w Jeleniej Górze Maciejczuk Andrzej i Mroczkowski Henryk , trzecie miejsce zajął kol. Zbigniew Szczepański z ZT EiR NSZZ P w Świdnicy,

       Najlepiej strzelającą kobietą okazała się kol. Elżbieta Wolniak-Gonera z ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu, która także zajęła II miejsce w strzelaniu z pistoletu.         

       W strzelaniu z pistoletu najlepsza okazała się drużyna ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu, przed drużynami Koła SEIRP w Jeleniej Gorze i  ZT EiR NSZZ P w Świdnicy a w strzelaniu z karabinka drużyna koła SEiRP w Jeleniej Górze przed drużynami ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie i ZT EiR NSZZ P w Świdnicy.

Indywidualnie: w strzelaniu z pistoletu I miejsce zajął Mroczkowski Henryk, II Elżbieta Wolniak Gonera a  III Maciejczuk Andrzej.

Indywidualnie w strzelaniu z karabinka I miejsce zajął Maciejczuk Andrzej, II miejsce Zbigniew Szczepański, III miejsce Mroczkowski Henryk

       Po zakończeniu zawodów Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P Mieczysław Walczyk i Sławomir Stodolny podziękowali wszystkim uczestnikom za udział zawodach, a współorganizatorzy zawodów Prezes Fundacji ‘Przetrwanie” Paweł Grobelny, Prezes ZW SEiRP Henryk Grotkiewicz i ZT EiR NSZZ P otrzymali  pamiątkowe tabliczki.

       Po zakończeniu części sportowej odbyła się biesiada , w trakcie której serwowano min  pyszną kiełbasę, grochówkę i pieczony karczek.

       Całość imprezy zorganizowano w profesjonalny sposób, za co należą się wielkie podziękowania wszystkim uczestnikom i organizatorom.

 

Tekst: Mieczysław Walczyk

Zdjęcia: Stanisław Świątek

 

         
 
         
 
         
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET