Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Z.O.W.    /     MISTRZOSTWA STRZELECKIE    /     Zawody w strzelaniu 2017    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Zawody w strzelaniu 2017

VI MISTRZOSTWA EMERYTÓW I RENCISTÓW NSZZ POLICJANTÓW

W STRZELANIU

 

W dniu 2 września 2017 roku na strzelnicy Fundacji "Przetrwanie" w Wałbrzychu odbyły się VI Mistrzostwa w strzelaniu. Organizatorem tegorocznych mistrzostw był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze oraz Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Wałbrzychu.

W zawodach udział  wzięło łącznie 14 trzyosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie zarządy terenowe emerytów i rencistów NSZZ P oraz 5 kół Stowarzyszenia EiRP.

Zawodnicy rywalizowali zarówno w klasie  indywidualnej jak i drużynowej, strzelając z dwóch rodzajów broni;  pistoletu oraz  karabinku sportowego. Wyłoniono też najlepiej strzelającą kobietę.

W każdej konkurencji za  I, II, III miejsce, z rąk wiceprzewodniczących ZW NSZZ P woj.dolnośląskiego Mieczysława Walczyka, Sławomira Stodolnego i prezesa ZW SEiRP we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze Henryka Grotkiewicza, zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i medale, za miejsca IV-VI - uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz medalami.

W klasyfikacji łącznej bezkonkurencyjna okazała się drużyna koła nr 1 SEiRP w Jeleniej Górze w składzie:  Andrzej Maciejczuk, Henryk Mroczkowski i Stanisław Stolc.

Drugie miejsce zajęła drużyna koła SEiRP w Oławie, w składzie:  Jan Okolita, Edward Szymański i Stanisław Woźniak.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu w składzie: Elżbieta  Wolniak-Gonera, Marian Gorczyca i Mirosław Makowski.

W łącznej klasyfikacji indywidualnej, pierwsze miejsce  zajął Henryk Mroczkowski z koła nr 1 SEiRP w Jeleniej Górze, drugie - Bogdan Dziedziński w Koła SEiRP w Mieroszowie, trzecie miejsce przypadło  kol. Dariuszowi Gadawskiemu z ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie.

Najlepiej strzelającą kobietą okazała się kol. Elżbieta Wolniak Gonera z ZT EiR NSZZ P w Wałbrzychu, drugie miejsce zajęła kol. Jolanta Siarkiewicz z koła SEiRP w Jeleniej Górze, trzecie kol. Renata Smagoń z ZT EiR NSZZ P KWP we Wrocławiu.

W strzelaniu z pistoletu, najlepsza okazała się drużyna ZT EiR NSZZ P w Świdnicy, przed drużynami Koła SEiRP w Oławie i ZT EiR NSZZ P  w Wałbrzychu.

W strzelaniu w karabinka sportowego najlepsza była drużyna SEiRP w Jeleniej Górze przed drużunami ZT EiR NSZZ P w Dzierżoniowie i kołem SEiRP w Mieroszowie.

Indywidualnie: w strzelaniu z pistoletu  I miejsce zajął  Jan Maciejewski, II - Ryszard Czerwiński obaj z ZT EiRNSZZ P w Świdnicy, a III  miejsce przypadło Andrzejowi Maciejczukowi z koła SEiRP w Jeleniej Górze.

Indywidualnie w strzelaniu z karabinka - I miejsce zajął Henryk Mroczkowski z koła SEiRP w Jeleniej Górze, II miejsce - Antoni Grabowski, III miejsce - Dziedziński Bogdan - obaj z koła SEiRP w Mieroszowie.

Po zakończeniu zawodów wiceprzewodniczący ZW NSZZ P Mieczysław  Walczyk i Sławomir Stodolny podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, a współorganizatorzy zawodów, Prezes Fundacji "Przetrwanie" - Paweł Grobelny, prezes ZW SEiRP Henryk Grotkiewicz i otrzymali pamiątkowe tabliczki.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, zmagania uczestników obserwowało kilkadziesiąt osób.

Po zakończeniu części sportowej odbyła się biesiada, w trakcie której serwowano pyszną kiełbasę, kaszankę, grochówkę i pieczony karczek.

Całość imprezy zorganizowano w profesjonalny sposób, za co należą się wielkie podziękowania wszystkim  uczestnikom i organizatorom.

Do zobaczenia za rok!

tekst i zdjęcia:

Mieczysław Walczyk

 

         
 
         
 
         
 
         
 
   

Projekt i wykonanie: InforpolNET