Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO W LUBANIU    /     Z Lubania w Dolinę Baryczy 2018    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Z Lubania w Dolinę Baryczy 2018

 Z LUBANIA W DOLINĘ BARYCZY

Z inicjatywy Zarządu SEiRP w Lubaniu, tym razem wspólnie z "bratnią służbą mundurową" czyli Kołem Emerytów i Rencistów WOP i Straży Granicznej użyczonym przez Komendanta Ośrodka Szkolenia autokarem, wybraliśmy się wycieczką do Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy".

Po drodze zwiedziliśmy Opactwo Cystersów w Lubiążu - jeden z większych kompleksów klasztornych. Opiekę i nadzór nad renowacją obiektu sprawuje od 1989 roku Fundacja Lubiąż. Za czasów panowania króla Prus Fryderyka II (1740 r.) skończyły się dobre czasy i klasztor zaczął stopniowo popadać w ruinę. Dzieła zniszczenia dokończyła II wojna światowa.

Następnie na kilka godzin  zawitaliśmy nad Stawy Milickie wchodzące w skład wspomnianego rezerwatu parku krajobrazowego, który obejmuje pięć kompleksów o łącznej powierzchni ok. 5400 ha i jest największym ptasim rezerwatem przyrody w Polsce. W programie mieliśmy degustację wspaniałej zupy rybnej, przejażdżkę konną w ramach Safari, konkurs łowienia ryb oraz zwiedzanie obiektów przynależnych, w tym - muzeum wędkarstwa i rybactwa śródlądowego.

Pogoda dopisała - nastroje wyśmienite. Późnym wieczorem wróciliśmy do Lubania.

 

Tekst i zdjęcia:

Michał Smyczek

Sekretarz Zarządu Koła

         
 
         
 
       

Projekt i wykonanie: InforpolNET