Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Aktualności    /     Święto Policji 2016    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Święto Policji 2016

W dniu 3 sierpnia 2016 roku, w Filharmonii Dolnośląskiej miała miejsce akademia zorganizowana przez kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z okazji „Święta Policji”, a w tym 97 rocznicy powołania polskiej Policji.

W ramach tej uroczystości wyróżniającym  się w służbie funkcjonariuszom Policji wręczono akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne, odznaczenia oraz nagrody ufundowane przez kierownictwo komendy miejskiej jak i również przez władze samorządowe. Należy nadmienić, że  w tej uroczystości, obok szerokiej rzeszy  mieszkańców Jeleniej Góry,  wzięli udział przedstawiciele parlamentu, duchowieństwa, wojska oraz  wielu innych instytucji i stowarzyszeń, a w tym delegacja zarządów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Dolnego Śląska w osobach Henryka Grotkiewicza i Leona Grzonkowskiego.

 

W dniu 9.08.br. odbyły się wojewódzkie uroczystości związane  z 97 rocznicą powołania polskiej Policji. Tę rocznicową uroczystość zainaugurowano złożeniem wieńców pod obeliskiem na Cmentarzu Osobowickim  we Wrocławiu, poległym  w czasie służby funkcjonariuszom Milicji i Policji na terenie Dolnego Śląska. Oprócz delegacji społeczeństwa Wrocławia, Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojska Polskiego a także przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych wiązanki kwiatów złożyli także prezesi ZW i Koła SEiRP w Jeleniej Górze – Henryk Grotkiewicz i Leon Grzonkowski.

Następnie odbył się uroczysty apel na Placu Wolności w trakcie którego, Zastępca Komendanta  Głównego Policji insp. Jan  Lach w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego, wręczyli wyróżniającym się w służbie  funkcjonariuszom  i pracownikom cywilnym policji odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody ufundowane przez Kierownictwo KWP oraz władze miasta.

Uroczystość zakończono defiladą pododdziałów Policji, Wojska oraz Straży Miejskiej.

 

tekst i zdjęcia:

Henryk Grotkiewicz

         
 
         
 
         
 
       

Projekt i wykonanie: InforpolNET