Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁO JELENIA GÓRA    /     WYCIECZKI, IMPREZY    /     Wycieczka do Frydlant 2024    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka do Frydlant 2024

Wycieczka do Frydlant w Czechach.

W dniu 26 kwietnia 2024 roku, Zarząd Koła SEiRP w Jeleniej Górze zorganizował dla swoich członków jednodniową wycieczkę do Elektrowni Turów w Bogatyni oraz Frydlant w Czechach.

Na uczestnikach grupy  (46 osób), duże wrażenie zrobiła czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, która jest najnowocześniejszą w kraju  elektrownią opalaną węglem brunatnym. Ten kompleks bloków zwiedzaliśmy w dwóch grupach, a przewodnicy przybliżyli nam proces powstawania energii cieplnej.

Następnie udaliśmy się do pobliskiego Frydlantu w Czechach, gdzie zwiedzaliśmy piękny średniowieczny Zamek i renesansowy Pałac posiadający wieloletnią i fascynującą historię. Zamek zbudowano w XIII wieku, a jego pierwszymi  właścicielami była rodzina Renoviczi. Przez następne lata Zamek zmieniał właścicieli, był modyfikowany i rozbudowywany.

Po zwiedzeniu Zamku, przeszliśmy do pobliskiego Browaru Zamkowego „Albrecht”, w którym przy wyśmienitym piwie i czeskim knedliku poznaliśmy historię powstania browaru oraz zwiedziliśmy warzelnię z ogromnymi zbiornikami tego smacznego płynu. Do kraju wróciliśmy późnym popołudniem pełni wrażeń z wycieczki.

Tekst i zdjęcia

Jolanta Betlejewska

         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
   

Projekt i wykonanie: InforpolNET