Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Aktualności    /     Festyn w "Dwójce" - 2016    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Festyn w "Dwójce" - 2016

Międzynarodowy Dzień Dziecka w „Dwójce”

 

Działalność Zarządu Wojewódzkiego SEiRP na Dolnym Śląsku nie tylko ogranicza się do realizacji celów związanych ze swoim środowiskiem, ale także podejmuje działania w sferze publicznej, w tym m.in. w zakresie rozwoju wspólnot i  społeczności lokalnych.

I tak za początku czerwca br. Zarząd Wojewódzki wraz z Zarządem Koła nr 1 SEiRP w Jeleniej Górze włączył się w organizację imprezy sportowo-rekreacyjnej zorganizowanej przez radę pedagogiczną i dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze pod nazwą „ Rodzinny Festyn w „Dwójce”. Impreza ta została zorganizowana w ramach obchodzonego w czerwcu „Międzynarodowego Dnia Dziecka”.

            Uwzględniając sugestię dyrekcji szkoły jak i również mając na względzie potrzebę zaktywizowania młodzieży do sportów i zabaw terenowych, a w tym do turystyki rowerowej, zwłaszcza, że zbliżają się dla młodzieży długie wakacje, Stowarzyszenie  dolnośląskie zakupiło rower górski, który jak się okazało, stał się główną nagrodą w  zorganizowanej przez szkołę loterii fantowej.

W tym miejscu należy nadmienić, że to już kolejny  rower – dar dla tej szkoły. Tego rodzaju rower  szkoła ta otrzymała w ubiegłym roku przy okazji organizacji podobnej imprezy.

            W trakcie imprezy, w której prezentowały się młodzieżowe zespoły taneczne, wokalne i sportowe, a także zespoły składające się z rodziców i nauczycieli, loteria fantowa była jedną z atrakcji tej imprezy. Sprzedano ponad 800 losów, a główną nagrodę, czyli rower górski wylosowała Oliwia – uczennica klasy IVA Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze.

W imprezie tej obok znacznej rzeszy rodziców, uczestniczyli również przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych i oświaty, a także przedstawiciele różnych organizacji społeczno-zawodowych.

Tak więc uczestnictwo naszej organizacji w tego rodzaju imprezach, to realizacja statutowych zadań, w sferze publicznej, a także doskonała okazja do  promocji i popularyzacji Stowarzyszenia tak w skali lokalnej jak i regionalnej.

 

Tekst i zdjęcia: Henryk Grotkiewicz

         
 
         
 
         
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET