Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁO JELENIA GÓRA    /     KOMUNIKATY , ZAWIADOMIENIA, ŻYCZENIA    /     Kotlina Kłodzka - maj 2023    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Kotlina Kłodzka - maj 2023

KOTLINA  KŁODZKA
TERMIN : 23.05.2023

Niewiele jest takich regionów na terenie naszego kraju, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajdziemy stare miasta, twierdze, zamki, zabytkowe kościoły, górskie szczyty i rezerwaty dzikiej przyrody. Z całą pewnością warto odwiedzić Ziemię Kłodzką niezależnie od pory roku!
 Program :
Wyjazd z Jeleniej Góry  o godz. 8.00.
Przyjazd do Kletna, zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, to najdłuższa jaskinia w Sudetach (ok. 5 km) uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce, z wielkim bogactwem form naciekowych i podziemnych strumieni.
Przejazd  do Kłodzka, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Kamiennego mostu, rynku z kamieniczkami a także Twierdzy Kłodzkiej. Obiekt góruje nad Kłodzkiem i jest jednym z najciekawszych obiektów militarnych w Europie. Można zobaczyć tu ekspozycję historyczną o twierdzy, bastiony obronne, lapidarium, ciekawe wystawy i podziemne labirynty. Przejście trasą turystyczną z przewodnikiem po wnętrzach twierdzy ( trasa podziemna, trasa naziemna).
Planowany przyjazd do Jeleniej Góry  ok. godz. 19.00

Cena – 114,- zł /przy  42 os./
                    
Cena obejmuje:
 - Transport wysoko pokładowym autokarem
- Usługę licencjonowanego przewodnika na całej trasie
- Ubezpieczenie od NNW do 10.000,- PLN/os

Cena nie zawiera  kosztów  biletów wstępu, w zależności  od  wybranego wariantu, bilety wstępu dla młodzieży szkolnej kosztują :
Jaskinia Niedźwiedzia  - 40 zł /os
Twierdza Kłodzka – 50,- zł/os (labirynt + naziemna część  Twierdzy)

 Koszty w.w. wycieczek skalkulowano opierając się na cenach paliwa w dniu  
 01.02.2023.


Projekt i wykonanie: InforpolNET