Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Aktualności    /     U Hrabiny Cosel    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

U Hrabiny Cosel

 

,, Z wizytą u  hrabiny Cosel”

 

                  Kolejnym przedsięwzięciem  integrującym członków Kół SEiRP w Lubaniu i Zgorzelcu był wypad w m-cu czerwcu br.  na wycieczkę do Niemiec w region Saksonii Szwajcarskiej.

Zwiedzanie rozpoczęto  od niezwykle atrakcyjnego punktu widokowego Baszty  – skalnej ambony wysokości 305 metrów n.p.m. jednej  z największych atrakcji widokowych i turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich .

Kolejnym punktem był przejazd do Stolpen, gdzie uczestnicy zwiedzili zamek rozsławiony  w XVIII w. przez  hrabinę Cosel metresę Augusta Mocnego, która była w nim  więziona przez 49 lat. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie.

W drodze powrotnej wycieczkowicze zwiedzali jeszcze miasto Bautzen i  Goerlitz podziwiając ich  starówki . Pogoda, humory i wrażenia z widoków dolnej Łaby , spowodowała, że  wszyscy wrócili do domów choć zmęczeni to zadowoleni z wyjazdu .

 

 

         
 
   

Projekt i wykonanie: InforpolNET