Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁO JELENIA GÓRA    /     KOMUNIKATY , ZAWIADOMIENIA, ŻYCZENIA    /     Wycieczka do Frydlant    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka do Frydlant

WYCIECZKA DO FRYDLANT I BOGATYNI

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę turystyczną do Elektrowni Turów  w Bogatyni oraz do miasta Frydlant ( Czechy ), gdzie zwiedzimy przepiękny zamek     i miejscowy browar oraz posmakujemy czeskiego piwa i tradycyjnych czeskich knedlików. Organizatorem wycieczki jest Biuro Turystyczne „Jan – Tour” w Jaworze. Planowany termin wycieczki to 26 kwietnia 2024 roku ( piątek ). Zakłada się uczestnictwo w wycieczce – 45 osób, a jej koszt to 115 złotych od osoby ( cena nie zawiera kosztów biletów wstępów do zamku we Frydlancie -  240 koron, zwiedzania browaru z degustacją piwa – 170 koron oraz knedlików z gulaszem mięsnym – 150 koron ). Według nas zarówno program wycieczki jak i jej koszty są atrakcyjne i do akceptacji. W załączeniu przekazujemy otrzymaną ofertę wraz z  opisem trasy wycieczki. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30 ( wyjazd i powrót – parking przy Kauflandzie w Jeleniej Górze – Zabobrze ).

Prosimy o zapoznanie się w powyższą propozycją i rozważenie uczestnictwa   w wyjeździe. Zapisy chętnych przyjmowane będą do dnia 8 kwietnia 2024r. Należy jednak pamiętać, iż utrzymanie stosunkowo niskiej ceny wycieczki uzależnione jest od zebrania kompletu uczestników.

Osoby chętne proszone są o zgłaszanie swego uczestnictwa do Pani Teresy Stasiak tel. 668 177 187, lub do Pana Stefana Obarzanka tel. 792 059 569. Wpłaty gotówkowe za wycieczkę przyjmowane będą w siedzibie Koła ( ul. Kiepury 32 w każdy poniedziałek w godz. 9.00 – 11.00 ), lub na numer konta BGŻ BNP Paribas S.A numer 37 1600 1462 1029 2276 8000 0002. Przy wpłacie na konto w tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko oraz np. wycieczka Frydlant. Opłaty za wstępy w koronach. przyjmowane będą w trakcie wyjazdu  w autokarze. Z uwagi na potrzebę dokonania wcześniejszej rezerwacji miejsc i posiłku, przy zapisach prosimy o jednoznaczną deklarację w tym zakresie.

 

PROGRAM 1 – DNIOWEJ WYCIECZKI DO FRYDLANTU

TERMIN : 26.04.2024 r.

 

 

 • WYJAZD Z JELENIEJ GÓRY O GODZINIE 7:30 (MIEJSCE WYJAZDU DO USTALENIA)
 • PRZYJAZD DO BOGATYNI (KOPALNIA TURÓW)
 • OKOŁO 2 GODZINNE ZWIEDZANIE OD GODZINY 9:00
 • PRZEJAZD DO MIEJSCOWOŚCI FRYDLANT W CZECHACH.
 • GRÓD I ZAMEK FRÝDLANT NALEŻY DO NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANYCH OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH W CZECHACH. Z PIERWOTNEGO GOTYCKIEGO GRODU BIEGIEM WIEKÓW ZOSTAŁ PRZEBUDOWANY NA ROZLEGŁY BOGATO ZDOBIONY ZAMEK RENESANSOWY Z OBSZERNYMI ZBIORAMI O NIEZMIERNEJ WARTOŚCI HISTORYCZNEJ I ARTYSTYCZNEJ.
 • ZWIEDZANIE : ZAMEK FRÝDLANT (TRASA PODSTAWOWA) ZAMEK, KAPLICA, RENESANSOWY ZAMEK W TYM PODDASZE, POKOJE DLA KOBIET I MĘŻCZYZN, CZĘŚĆ REPREZENTACYJNA
 • PIESZE PRZEJŚCIE DO BROWARU „ALBRECHT”
 • CCA GODZINY 13:30 ZWIEDZANIE BROWARU Z DEGUSTACJĄ PIWA
 • PO DEGUSTACJI I ZWIEDZANIU MOŻEMY ZAMÓWIĆ W PIWNICY BROWARU -TRADYCYJNY CZESKI KNEDLIK Z GULASZEM
 • KRÓTKI SPACER Z PRZEWODNIKIEM DO CENTRUM. RYNECZEK MIASTA, MIMO ŻE MALUTKI, ROBI ZNACZNIE LEPSZE WRAŻENIE, NIŻ TEN W LIBERCU. PRZEDE WSZYSTKIM JEST CICHO, PRZYTULNIE, PIĘKNIE I SPOKOJNIE. NIE ZOSTAŁ BRUTALNIE POCIĘTY ULICAMI ORAZ UPSTRZONY BRZYDKIMI DOMAMI HANDLOWYMI. DZIĘKI TEMU TWORZY PIĘKNĄ   I HARMONIJNĄ KOMPOZYCJĘ, BĘDĄC ZARAZEM PRAWDZIWYM SERCEM MIASTECZKA.
 • WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ. ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI

 

CENA DLA 45 UCZESTNIKÓW WYNOSI 115 ZŁ/OS I ZAWIERA :

 • Przejazd autokarem + opłaty parkingowe
 • Usługa przewodnika na całej trasie
 • Ubezpieczenie KL i NNW (1 dzień)
 • Opłata na fundusze TFG i TFP

 

CENA NIE OBEJMUJE :

 • biletów wstępu do miejsc zwiedzania (Zamek Frydlant (240 kć) – trasa podstawowa,

browar zwiedzanie z degustacją piwa (170 kć) + knedlik + gulasz w piwnicy browaru (150 kć)

 

 

W PRZYPADKU MNIEJSZEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW KOSZT WYCIECZKI ZOSTANIE PONOWNIE PRZELICZONY !!!

Stefan Obarzanek


Projekt i wykonanie: InforpolNET