Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj Z.O.W.    /     MISTRZOSTWA STRZELECKIE    /     Zawody w strzelaniu 2015    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Zawody w strzelaniu 2015

INTEGRUJEMY SIĘ POPRZEZ SPORT

 

Sport to nie tylko rywalizacja, ale także integracja ludzi i środowisk. W ramach obchodów 94 rocznicy powołania polskiej Policji państwowej, Zarząd Terenowy Emerytów i Rencistów Policyjnych w Wałbrzychu zorganizował, pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów we Wrocławiu, „ III Drużynowe Mistrzostwa Emerytów i Rencistów Policyjnych w Strzelaniu woj. dolnośląskiego”

                W zawodach  wzięły udział trzyosobowe drużyny z poszczególnych Zarządów Terenowych Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz drużyna Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia  Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z/s w Jeleniej Górze.

                Zawody odbyły się w dniu 31 sierpnia 2015 roku na strzelnicy Koła Łowieckiego „Knieja” w Bronówku koło Dobromierza. Turniej obejmował strzelanie z karabinku sportowego TOZ - 17 kal. 5–6 mm z pozycji stojącej na odległość 25 metrów do tarczy Ts 2, oraz z pistoletu sportowego BERETTA kal. 5,6 mm z pozycji stojącej też na odległość 25 metrów i tarczy Ts2.

                Zorganizowanym zawodom przyświecały m.in. następujące cele:

-  popularyzacja sportu strzeleckiego,

- doskonalenie umiejętności strzeleckich,

- wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami a w szczególności integracja środowiska b .funkcjonariuszy Policji zrzeszonych w obu organizacjach.

 

                Drużynę Zarządu Wojewódzkiego SEiRP reprezentowali członkowie Koła Nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jeleniej Górze, w składzie:

Kol. Henryk MROCZKOWSKI

Kol. Andrzej  MACIEJCZUK

Kol. Stanisław  ŚWIĄTEK

                Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze mimo, że zawodnikom towarzyszyły napięcie i wola zwycięstwa, a także niebagatelne zdenerwowanie. Mimo tych emocjonalnych przeżyć zawodnicy naszego Stowarzyszenia okazali się najlepszymi w obu konkurencjach zajmując I miejsce drużynowo w klasyfikacji łącznej. Tym samym okazali się zdobywcami „Pucharu Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj.dolnośląskiego. Niezależnie od tego, kol. Henryk MROCZKOWSKI zajął  I miejsce w konkurencji pistolet i karabinek sportowy, a kol. Andrzej MACIEJCZUK  zajął II miejsce w tych konkurencjach. Natomiast kol. Stanisław ŚWIĄTEK  uplasował się na V miejscu.

Kolejne miejsca w tych zawodach zajęły ; II miejsce – drużyna Zarządu Terenowego9 NSZZP w Wałbrzychu a III miejsce drużyna Zarządu Terenowego NSZZP w Świdnicy.

                Zwycięzców uhonorowano pucharami, dyplomami i okolicznościowymi medalami, które w imieniu Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów wręczali wiceprzewodniczący Kol. Robert HUSAK i Mieczysław WALCZYK – inicjator i organizator zawodów.

                Po pełnych emocji zawodach  wszyscy uczestnicy spotkali się następnie na wspólnej  biesiadzie, gdzie przy tradycyjnej „wojskowej grochówce” dzielili się  swoimi spostrzeżeniami i uwagami oraz  doświadczeniami sportowymi i zawodowymi. Wszystkim  dopisywał humor i satysfakcja z osiągniętych wyników, a także zadowolenie z udanego koleżeńskiego spotkania. Wielu z uczestników umówiło się już teraz na  kolejne IV Drużynowe Mistrzostwa Emerytów i Rencistów  Policyjnych w Strzelaniu woj. dolnośląskiego

 


Projekt i wykonanie: InforpolNET