Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     KOŁO W BOLESŁAWCU    /     Bolesławieckie święto Seniora 2023    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Bolesławieckie święto Seniora 2023

Uczestnictwo Koła SEiRP Bolesławiec  w programie dla seniorów

 

Reprezentanci Koła SEiRP Bolesławiec od 13 września 2023 r. uczestniczyli w programie "Aktywność to zdrowie, a zdrowie to szczęście. Bolesławieckie Dni Seniora".  Projekt realizowany przez miasto i Bolesławiecką Radę Seniorów uzyskał dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Harmonogram działań obejmował  m.in.  uczestnictwo w  zajęciach taneczno-ruchowych, ceramicznych i prelekcjach nt. regionu ,  zwiedzanie miasta „ceramicznym szlakiem”, udział w rajdzie rowerowym i  w konkurencjach sportowych. Było w czym wybierać.

W części sportowej, do której zgłosiło się 150 osób z 15 stowarzyszeń, związków i organizacji senioralnych mających siedziby w Bolesławcu, a działających i obejmujących cały powiat, uczestniczyli też członkowie Koła SEiRP. Kol. Zdzisław Mirecki w konkurencji „pięciobój celnościowy” zdobył III miejsce, a nagrodą był nie tylko dyplom, ale i turystyczny plecak oraz plastikowa butelka na wodę . Ten sportowy dzień zakończył się wręczeniem odznak „AKTYWNY SENIOR” i obiadem na terenie  Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej w Bolesławcu.

Podsumowanie programu z mottem „Wiecznie młodzi pozostają tylko ci, którzy żyją dla ludzi i wśród ludzi” odbyło się 12 października br  w sali FORUM Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki w czasie Europejskiego Dnia Seniora. Każdy senior przy wejściu otrzymał upominek w postaci: pyłku pszczelego na poprawę apetytu, herbatę malinową na uniknięcie przeziębienia i czekoladę gorzką na obniżenie stresu i nadciśnienia. W trakcie tej imprezy prezes Koła Bogdan Gajewski otrzymał od prezydenta miasta podziękowanie dla Koła SEiRP. W czasie uroczystości nie zabrakło występów wokalno-tanecznych młodzieży z ośrodka kultury i Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec”.

 

Tekst i foto: Zdzisław Mirecki – wiceprezes Koła SEiRP Bolesławiec

 

         
 
         
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET