Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych we Wrocławiu
z/s w Jeleniej Górze
Jesteś tutaj KOŁA TERENOWE    /     Wczasy w Dziwnowie 2017    /     Wycieczka na Węgry 2017    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Kiepury nr 32, 58-506 Jelenia Góra, Tel.: 75 75 20 496, Kom.: 501 545 084, E-mail: seirpjeleniagora@interia.pl

Wycieczka na Węgry 2017

WYPAD  NA  WĘGRY

Członkowie jeleniogórskiego Koła, wraz z rodzinami w dniach     15 - 19 września 2017 roku odwiedzili naszych "bratanków" Węgrów w rejonie Budapesztu. Wyjazd z Jeleniej Góry nastąpił w godzinach nocnych, a już nad ranem zwiedzaliśmy malownicze miasteczko w Sentendre na zboczach Dunaju, z jedynym w Europie Muzeum Marcepana.

Następnie przemieściliśmy się do Hajduszoboszlo, gdzie do godzin nocnych  chętni mogli i  korzystali z kąpieli termalnych w kilkunastu basenach o różnej temperaturze wody z grot skalnych i lodowych oraz innych atrakcji. Tego dnia w Hajduszoboszlo można było jeszcze obejrzeć pokazy taneczne i muzykę ludową w związku z obchodami "Dnia Wina".

Następny dzień poświęcony był zwiedzaniu zabytków Starego Pesztu i Budy, w tym zamku Królewskiego, Kościoła Króla Macieja, Baszty Rybackiej i wielu innych zabytków. Obowiązkowym punktem wycieczki był wyjazd na Wzgórze Gellerta i obserwacja miasta zarówno w dzień jak i w nocy.

Obiadokolacja tego dnia miała uroczysty charakter z muzyką w czardzie i występie artystów. Sami wycieczkowicze również dali się ponieść muzyce z tańcami bawiąc się do późnych godzin nocnych.

Kolejny dzień, to dalsze zwiedzanie Budapesztu oraz spacer po Wyspie Św.Małgorzaty, oglądanie zabytków ( Plac Kossutha, Parlamentu, Pl. Wolności, Bazyliki Św. Stefana i innych).

Tego dnia był także rejs statkiem po Dunaju i obserwacja Bydapesztu z tej perspektywy. Poza zwiedzaniem można było również dokonać zakupów upominków i innych artykułów  w zabytkowej Hali Targowej.

Wieczorem wyczerpani, ale zadowoleni wyjechaliśmy w drogę powrotną.

tekst: Adam Różycki

zdjęcia: Paweł Brach

         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET